Menu
Sepetim
Başta Kayseri ve farklı illerden Çankırı tuzu adı kullanılarak Göl tuzu satılmasına müsaade eden N11, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON gibi pazaryerlerinde kesinlikle satışımız yoktur. Çankırı'dan gelmeyen kargoları kabul etmeyiniz.

Bentonit Kil - Doğal Cilt Güzellik kil Maskesi 500 gram

Bentonit Kil - Doğal Cilt Güzellik kil Maskesi 500 gram
Hızlı Kargo
Bentonit Kil - Doğal Cilt Güzellik kil Maskesi 500 gram
600TL ve Üzeri Tüm Siparişlerinizde KARGO BEDAVA
İnternet sitemizden yapacağınız Tüm Alışverişlerinizde 600TL VE ÜZERİ KARGO BİZDEN HEDİYE

Bentonit kili; içinde elektromanyetik negatif yük bulunan, toksin ve bakterileri vücut dışına atmaya yardımcı bir kil türüdür. Antibakteriyel özelliği sayesinde birçok farklı alanda kullanılır. Sıvıları tutan bir yapısı vardır. Özellikle ağır metallere bağlanarak toksinlerden vücudu temizler.


Yeşil Kil Maskesi Yapımı ve Faydaları

Cildin ihtiyaç duyduğu mineraller bakımından zengin olan kil maskeleri cildi pürüzsüz hale getirmek, temizlemek ve yumuşatmak için idealdir. Yeşil kil maskesi ise, gözenekleri sıkılaştırarak cilt üzerindeki fazla yağı alır ve derinlemesine temizlik sağlar. Güzellik merkezlerinin hemen hepsinde yeşil kil maskesi uygulamasını yaptırabilirsiniz. Hem daha rahat hem de daha hesaplı bir uygulama için yeşil kili satın alıp maskenizi evde de hazırlayabilirsiniz.

Yeşil Kil Maskesinin Faydaları

Fransız kili olarak da bilinen yeşil kil maskesinin cilde en önemli faydası gözenekleri yağdan kirden temizleyerek küçültmesi ve gözeneklerin tıkanması nedeniyle oluşan sivilce ve siyah noktaları azaltmasıdır. Maskenin etkisini ilk uygulamadan itibaren görebilirsiniz ancak maksimum faydayı sağlayabilmek adına düzenli olarak kullanmanızı öneririm.

Cildi canlandırır

Gözenekleri küçültür

Cildi derinlemesine temizler

Doğal bir parlaklık verir

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır

Cildi besler ve yumuşatır

Düzenli olarak uygulandığında pürüzsüz bir cilt sağlar

Cildi onarır

Yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirir

Kan dolaşımını arttırır

Ölü cilt hücrelerini temizler


Yeşil Kil Maskesi Yapımı

Yeşil kil maskesini hazırlamak için önce yeşil kil tozunu almalısınız.Yeşil kille hazırlanan maskelerin içeriği ise cildinizin ihtiyacına göre değişebilir. Örneğin basit bir maske ile cildi derinlemesine temizlemek istiyorsanız sadece suyla karıştırarak ince bir tabaka halinde yüzünüze sürebilirsiniz. Cildiniz çok yağlıysa fazla yağı alan esansiyel yağları kullanabilirsiniz. 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
  • Stok: 504596
  • Stok Kodu: dk5
40,00TL