Menu
Sepetim
Başta Kayseri ve farklı illerden Çankırı tuzu adı kullanılarak Göl tuzu satılmasına müsaade eden N11, HEPSİBURADA, TRENDYOL, AMAZON gibi pazaryerlerinde kesinlikle satışımız yoktur. Çankırı'dan gelmeyen kargoları kabul etmeyiniz.

Tuzcu Baba Blog RSS

02 Ağu Prof. Dr. Ahmet Aydın dan Tuz hakkında çarpıcı tespitler
bozkan 0 105155
         Son yıllarda medya ve basın organlarında “tuz”a karşı büyük bir savaş var. Tuz her yerde kötüleniyor ve uzmanlar sofradan tuzu kaldırın diyor. Amerika’da, hatta ülkemizde bazı lokantalar masalara tuzluk koymamaya başladı. Sağlık Bakanlığı ve sivil sağlık kuruluşları az tuz tüketilsin diye yaygın bir şekilde uyarılarda bulunuyorlar. Aykırı ..
02 Ağu 84 Mineralli kristal kaya tuzu yenilecek. Tuzsuz Kalınmayacak.
bozkan 0 14665
 ÇANKIRI TUZUNUN FAYDALARI ve KULLANIM ALANLARI Çankırı tuzunun oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir.ÇANKIRI kaya tuzu  Milyonlarca yıl öncesi kuruyan denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında kalarak kristalleşirler. Dünyada kristal tuz yataklarından en önemlilerinden birisi de Çankırı’da bu..
02 Ağu GÜNLÜK İYOT İHTİYACIMIZ VE DOĞAL İYOT KAYNAKLARI
bozkan 0 10417
  Bilindiği üzere denizler en faydalı doğal iyot kaynaklarıdır. Kristal Kaya Tuzları da 250 milyon yıl önce eski denizlerin buharlaşması ile dibe çökerek oluşmuş doğal minerallerdir. Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu İşletmemizde ürettiğimiz tüm Kristal Kaya Tuzu ürünlerimizde doğal iyot bulunmaktadır. Fabrikasyon yöntemlerle sonradan ilave edilmemiştir..
26 Tem Çankırı Tuz Mağarasından Kaya Tuzu Nasıl Çıkartılır?
bozkan 0 6491
Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu İşletmemizde üretmiş olduğumuz ürünler aşağıda bahsedeceğimiz şekilde üretilmektedir.Çankırı kaya tuzu mağaralarında tuz siyah ve gri formda bulunur. Yüzlerce ton gri kaya tuzu içerisinde siyah renkten şeffaf'a kadar bir çok renk tonunda tuz çıkmaktadır. Bu tuzlar arasında en kaliteli ve sağlıklı olanı şeffaf kristal ol..
15 Eyl Neden Çankırı Kaya Tuzu?
bozkan 1 39604
      Muhteşem bir hayat kaynağı, milyonlarca yıllık oluşum süreci, binlerce yıllık kullanım tarihi, muazzam moleküler yapısı, emsallerinden kat be kat zengin mineral yapısına sahip milli tuzumuz Çankırı tuzu dünyadaki en değerli tuzlardan birisidir, hatta himalaya tuzundan da daha iyidir. Aşağıda bunu kanıtlayan analiz raporu sonuçlarını inceleyin..
15 Eyl Kaya Tuzunda Barut Bulaşığı varmıdır?
bozkan 0 14074
Mağaradan çıkartılan Çankırı tuzu, Himalaya tuzu vs.. dahil, Dünyadaki bütün kaya tuzları dinamitle patlatılarak çıkartılır. Bu durum duyulduğunda insanı farklı düşüncelere yada endişeye sevkedebilir, ancak korkulacak hiçbirşey yoktur.Bu işlemler özetle şöyle yapılır. Bolu tüneli yada kara yolları üzerindeki , iki ve üç şeritli tünelleri düşünün. T..
15 Eyl İyon cihazlarının yaptığı işi Kaya tuzu lambası yaparmı?
bozkan 0 15481
İyon cihazları havadaki nem oranını dengeler ve negatif iyon yayarak pozitif yüklü iyonları nötralize eder.Kaya tuzu metal sınıfında bir iletkendir, bileşiği içinde %65Na %33 Cl iyonları barındırmakta ve bulunduğu ortama iyon yaymaktadır... dolayısı ile kaya tuzu da ortama negatif iyonlar yayarak pozitif yüklü iyonları nötralize eder...Tuz havadaki..
15 Eyl Kaya Tuzu Hakkında Doktorlar ve Bilim Adamlarının Görüşleri
bozkan 0 10804
Kaya tuzunun bronşit gibi üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde etkili olduğunu belirten AÜ Ziraat Fakültesi’nden Prof. Hanım Halilova, tuz odalarının yeterince denetlenmediğini söyledi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hanım Halilova, işletmelerde kurulan tuz odalarının, Sağlık Bakanlığı tarafından denetim alt..
15 Eyl Kaya Tuzu Nereden Alınır?
bozkan 0 15316
DİKKAT !!! SİZ DE MAĞDUR OLMAYIN.Üzerinde TUZCU BABA markası olmayan ürünler firmamıza ait değildir.Çankırı Gıda ve Tarım İl müdürlüğüne kayıtlı ve ruhsatlı olarak faaliyet gösteren Tuzcu Baba Çankırı Kaya Tuzu işletmemizin Resmi sipariş sitesi olan cankirituzu.com ve tuzcubaba.com.tr sitelerimizdeki yazılarımız kopyalanarak, bize benzer ürün ve in..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)