0376-606-01-18
whatsapp 0850-302-66-25
TUZCU BABA 7/24 Sipariş Hattı

Tuz Lambaları için Bilimsel Araştırmalar

Tuz Lambası ne işe yarar?

- Tuz lambaları havadaki nem ve rutubeti emerek ortamdaki akar ve mite (mayt) ların yaşayamayacağı bir atmosfer oluşturur.

- Negatif iyon yayarak alerjenleri ve pozitif yüklü iyonları nötralize eder. Bu da koah, astım ve bronşitin yanı sıra birçok alerjik rahatsızlığı olanların yaşam konforunu gözle görülür şekilde arttırır.

- Uyku apnesi ve horlama rahatsızlıklarında büyük oranda rahatlama sağladığı görülmüştür...

- Radyasyon yayan, telefon, wifi modem, tv, radyo, telsiz, uydu, mikrodalga v.b. cihazların oluşturduğu ve gün içinde kaçınılmaz şekilde etkisine maruz kaldığımız radyasyon ve manyetik alanı , kaya tuzu lambası veya tuz kütlesi yaydığı frekansla bloke ederek bedenimize zarar vermesini büyük ölçüde engeller.

- İnsan bedeni ile aynı frekansı yayan kaya tuzu, yakınımızda oşduğu zaman beynimiz ve bedenimizi olması gereken frekansta tutarak, sinir, stres ve depresyon gibi olumsuz durumlardan daha çabuk kurtulmamızı sağlar...

- 20m2 ye kadar 1 adet yeterli.
21-40m2 arası 2 adet yeterli
Artan Her 20m2 için 1 adet arttırılabilir...

- 1 lamba sadece bulunduğu odaya etki eder. Her bağımsız bölüm için ayrı bir lamba koymak gerekir.

- Özel bir bakım ve temizliği yoktur. Normal şekilde ev temizliği yapılırken nemli bir bez ile tozu alınabilir...


Odalardaki havayı eksi iyon yayarak temizleyen ve radyasyon yayan tv , pc modem vs.. wifi veya rf araçların yaydığı radyasyonu bloke eden, pc veya tv yakınında bulundurularak radyasyon etkisi azaltılabilir. Bilimsel araştırmalar kristal tuz lambalarının eksi iyonları 300% e kadar arttırabileceğini kanıtlamıştır.İyonlaştırılmış hava büyük oranda havada taşınan bakterileri de azaltabilir. Kaliforniya Üniversitesinin önde gelen mikrobiyolog ve araştırmacı patoloji uzmanı Dr. Albert Krueger çok küçük miktarda eksi iyonun bile bakteriyi öldürebileceğini öne sürmüştür.Yani eksi iyonlar havayı şu unsurlardan temizler: Toz,polen(çim,yabani ot ve ağaç poleni),toz zerrecikleri,hayvan tüyleri,küflü sporlar,saman nezlesi,astım,hava arındırıcısı ve ferahlatıcısı,koku azaltıcı,dumanın yok edilmesi,mevsimsel etkili rahatsızlık,depresyon,kronik yorgunluk. 


apılan bilimsel araştırmalara göre kristal tuz lambaları eksi iyonları %300'e varan miktarlarda artırdığı gözlenmiştir. İyonlanmış hava sayesinde havada bulunan bakteriler azaltılmakta, temiz ve sağlıklı hava sağlanmaktadır. Kaliforniya Üniversitesinde mikrobiyolog, patoloji uzmanı Dr. Albert Krueger'in yaptığı açıklamaya göre havada bulunan çok küçük eksi iyon bile bakterileri öldürebilmektedir.

Tuz lambaları, bulunduğunuz ortamlardaki soluduğunuz havada bulunan toz, polen (yabani ot, çim, ağaç ve ot poleni) hayvan tüyleri, toz zerrecikleri, sigara dumanının oluşturduğu bakterileri yok eder. Ortamda bulunan küflü sporlar, saman nezlesi, astım gibi sorunlara engel olarak havanın arındırılmasını ve ferahlatılmasını sağlayıp ortamdaki kokuyu azaltıp mevsimsel rahatsızlıklara iyi gelir. Ayrıca eksi iyonlar sayesinde depresyon ve kronik yorgunluk belirtilerini yok edip uyku sorunlarını ve horlamayı ortadan kaldırır.