0376-606-01-18
whatsapp 0850-302-66-25
TUZCU BABA 7/24 Sipariş Hattı

Kristal Kaya tuzunun özellikleri nelerdir?

Kristal Kaya tuzunun özellikleri:

Kristal Kaya tuzu doğadaki en saf tuz olarak bilinir.

* Kristal Kaya tuzu 200 milyon yılda oluşmuştur.

* İçerisinde 84 tane mineral olduğu kanıtlanmıştır.

* Damarlarda sertleşme yapmaz.

* Kalp, damar, tansiyon ve böbrek hastaları rahatlıkla kullanabilirler.

* Sağlıklı bir yaşam için, doğru su (ph dengesi olan), doğru tuz, temiz hava ve doğru beslenmek şarttır.

* Vücut hücrelerinin iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetini destekler.

* Sağlıklı ya da hasta olan herkes bu tuzu kullanmalı, diğer tuzu hayatından çıkarmalıdır.

* Tadı normal tuz tadından daha keskindir. Kristal Kaya Kristal Tuzları Sole, Sofra tuzu ve Banyo tuzu olarak kullanımı yanı sıra Tuz Kristalleri çözeltisi ile İnhalasyon olarak da kullanılır.

Kristal Kaya Tuzu inhalasyon olarak;
# Asıtm

# Bronşit

# Sinüzit

# Nezle – Grip gibi rahatsızlıklarda kullanılır.

        Kristal Kaya tuzunu inhalasyon olarak kullanmak için geniş bir kaba yaklaşık 1-2 litre sıcak suyun içine 15-40 gr doğal Kristal Kaya tuzunu ilave edin. Başınıza bir havlu örtünerek buharın üzerine doğru eğilin.10-15 dakika boyunca burundan nefes alıp ağzınızdan nefes verin. Haftada birkaç kez yapacağınız uygulama yeterlidir.

        Yüksek tansiyon, insanlarda tek başına çıkan bir hastalık değildir. Yüksek tansiyonla beraber beyinde beyin kanaması riski, gözlerde görme bozukluğu, damarlarda kanama, kalpte kalp krizi riski, böbreklerde böbrek yetmezliği gibi birçok hastalığı da beraberinde getirir. Tansiyon ilaçları ise tansiyonu dengede tutmak adına vücutta bazı organların işlevini kısıtlayarak vücut dengesini bozar.

         Kristal Kaya tuzu ile yapılan tuzlu su kürü, direk kan dolaşımını ve beyni etkilediği için bazı kişilerde az da olsa ilk başta tansiyonu biraz yukarı çıkartsa da kısa sürede tansiyon geri inerek dengeye oturur ve tuzlu suyun düzenli kullanılmasıyla tansiyon sorunu ortadan kalkar. Zamanla tansiyon ilaçlarına ihtiyacınız kalmaz ve ilaçların vücuda verdiği yan etkilerden kurtulmuş olursunuz.

         Tuzlu su içme kürü sadece hastalıklara karşı ya da sadece hastalık bitinceye kadar anlaşılmamalıdır. İnsanın yalnızca kaybedilen sağlığın geri getirilmesi için değil, var olan sağlığımızı korumak için de tuzlu su içme kürü yapmamız gerekir.

         İnsanoğlu normal koşullarda dünyaya sağlıklı gelir. Nasıl ki dünyaya gelinceye kadar ana rahminde tuzlu su içerisinde büyürse, ölünceye kadar da bu tuzlu suya ihtiyaç duyar. Daha önce de belirttiğimiz gibi su ve tuz, yaşayan canlı için en önemli besin kaynağıdır. Ne tuzu tatlandırıcı olarak ne de suyu, susadığımız zaman içmemiz gereken bir madde olarak görmek gerekir. Her gün ama her gün susayalım, vücudun ihtiyacı olan suyu ve tuzu almamız gerekir. Sağlıklı ve dengeli gelişmelerini sağlamak için, çocuklarımıza da su içmeyi öğretmemiz gerekir.

         Kristal Kaya kristal tuzuyla, sağlığınızı korumak ya da geri kazanmak için tuzlu su kürü uygulamaya başladığınız zaman, evinizdeki rafine edilmiş tuzu da hemen mutfağınızdan uzaklaştırmanız gerekir. Yoksa bir taraftan hazır yiyeceklerde aldığımız tuz, öbür taraftan evde kullanılan rafine edilmiş tuz, yaptığımız kürün doğru sonuçlara ulaşmasını engeller.